GÜMÜP İnşaat ve Makina Komisyonu Yemekte Buluştu

GÜMÜP İnşaat ve Makina Komisyonu Yemekte Buluştu
Yayınlama: 15.01.2012
Düzenleme: 13.02.2024 21:00
2
A+
A-

 

Her iki komisyondan yaklaşık 100 kişilik bir katılımın olduğu toplantının açılışını Gümüp Genel Sekreteri Serkan Kaya yaptı.

Daha sonra kürsüye davet edilen Kurucu Başkan Yüksel Yalçın konuşmasında; 12 kişi ile başlayan bu yolculuğun bugün 550 leri geçtiğini görmek büyük bir haz, ancak sayısal çoğunluğun yanında ortaya katma değeri olan çalışmalar üretmek GÜMÜP’ün en büyük idealidir. Bugün ülkemizde 720 bine yakın mühendisin mevcudiyeti, her 100 kişiden birinin mühendis olduğunu gösteriyor, bizler analitik düşünce kabiliyeti olan bireyler olarak hem işimizi, hem ülkemizi hem de dünyayı izleyerek muhakeme yapmamız gerekiyor.

Gelişmiş ülkeler dünyanın geleceğini planlarken bizleri yarınlarda bizleri nasıl bir ülkenin beklediğini tasarlamamız, geleceği şekillendirmemiz gerekiyor,bu sebeple  mühendisler bu yolculuğun beyni, dinamosudur dedi.Yöneten unsurları toplum mühendisliği bakış açısıyla tetikleyebilecek güçler olduğumuzu hiçbir zaman unutmayalım dedi.

Başkan Yüksel Hamzaoğlu ise; Gümüp’ün Abant Platformunda planladığı faaliyetleri nakış nakış işliyoruz. Bu konuda ben yürütme kurullarını tamamlayan komisyon başkanlarımı tebrik ediyorum. Son bir ayda aramıza 60 yakın meslekdaşımız katıldı. Bu salonda bugün ilk defa gördüğümüz pırıl pırıl genç mühendis meslekdaşlarımız var. İnanıyorum ki, GÜMÜP 2012 yılının sonuna kadar 750 leri geçecektir. Bilim kurulları ile, öğrenci komisyonları ile organizasyonel yapılanmasını tamamlayacak olan GÜMÜP sadece İstanbulda değil ülke genelinde de örnek bir STK olarak yerini alacaktır, dedi.Konuşmasının devamında Hamzaoğlu, İşbirliğimizden güçbirliği oluşturmak hepimizin ortak amacıdır.GÜMÜP geçtiğimiz yıl, iki büyük panelin yanında teknik gezileri,seminerleri, bilim kurulu üyeleri ile çalışmaları, TV de ülke gündemindeki konularda kamuoyu bilgilendirme çalışmaları yaptı. 2012 de 10 komisyonun tamamından faaliyet planı içinde olduğunu ifade etti.

Daha sonra programa Bahçelievler İmar Müdürü İnşaat Mühendisi Temür Tüzel ve Bağcılar Belediye Başkan Yardımcısı İnşaat Mühendisi Şahin Köse, Sarıyer Belediye Başkan Danışmanı Nizamettin Günel GÜMÜP ün  faaliyetlerine ilişkin görüşlerini paylaştılar.
Temür Tüzel, ilimizin bu düzeyde teknik beyinlerinin bir arada olduğunu görmek çok güzel bir duygu.Üstelik her zaman ihmal edilen bayan meslekdaşlarımız da bugün bu programa iştirak etmişler, sayılarının artmasını diliyorum, bu kadro ile bir ülke yönetilir dedi.
Şahin Köse; meslekdaşlarımızı mesleki konulara, meslek odalarına, İstanbulun ve ülkenin meselelerine duyarlılık göstermesi bir yerel yönetici ve mühendis olarak hepimizi etkiledi.Bundan sonra, bir GÜMÜP üyesi olarak çalışmalara elimizden gereken desteği sağlayacağız dedi.
Nizamettin Günel; GÜMÜP ün kurulduğu günden bu yana her davetine iştirak ettik.Geçen dönem oda seçimlerinde hemşeri meslekdaşlarımıza gereken desteği sağladık, bundan sonra da teknik çalışmalarında eğitim ve panellerinde her zaman birlikte olacağız dedi.
Programın amaçlarından biri de Makine Mühendisleri ve İnşaat Mühendisleri odası başkan adaylarının tanıtılması idi.Makine Mühendisleri Odası Başkan Adayı Gürkan Özensoy;
Bir ilimizin teknik sahada mühendislik derneğine bu seviyede ilk defa şahit oluyorum.Kuranlarını, yaşatanlarını ve tüm üyelerini tek tek tebrik ediyorum dedi.Başkan adayı Özensoy, 22 Ocakta yapılacak seçimlerde GÜMÜP üyelerinden destek bekliyoruz, zira yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızdan biri de GÜMÜP Makine Komisyon Başkanı Selim Kadakal dır, onu da sizinle paylaşmak istiyorum dedi. Özensoy’un bu sunuşu salonda büyük ilgi gördü.Selim Kadakal’ı da kürsüye davet ederek 23 Ocakta nasip olursa oda yönetimimizde bir GÜMÜP lü arkadaşımız olacaktır dedi.
Daha sonra kürsüye gelen İnşaat Mühendisleri odası başkan adayı Abdullah Çelik, GÜMÜP yönetimine teşekkür ederek, mühendislik odalarının ilin gelişimindeki önemine dikkat çekti.Tüm meslekdaşlarımızı hangi gruba olursa olsun öncelikle oda seçimlerine katılması gerektiğini ifade etti.Hazırlıklarını tamamladıklarını belirten Abdullah Çelik, nasip olursa bu dönem yeni bir anlayışın artık işbaşında olacağını, tüm üyelerini kucaklayan herkese eşit mesafede bir yönetim anlayışlını tesis edeceklerini belirtti.Çalık, orada bir oda var uzakta, gitmesek de görmesek de o oda bizim odamızıdır, anlayışını artık bitireceğiz dedi.Başkan Adayı Abdullah Çelik, son olarak şunu ifade edelim, geçen dönem de çalışmalarıyla bu süreçte emek veren meslekdaşlarımızdan Serkan Kaya arkadaşımız da İnşaat Mühendisleri odası aday listemizde yer alacaktır, dolayısı ile hazirundan daha yoğun bir çalışma bekliyoruz dedi.
Başkan Yüksel Hamzaoğlu her iki adaya da GÜMÜP 250-300 üye ile seçime katılım sağlayacağını ekibimize güvenerek taahhüt ediyoruz dedi.
Programın sonunda Komisyon başkanları söz alarak gündemle ilgili görüşlerini paylaştılar. Komisyonlarda görev alanlardan Gonca Tuncay ise, bayan meslekdaşlarımızı bu sahada görev almaya davet ediyoruz dedi.
Programda, İnşaat Mühendisleri Grup Başkanı Soner Keleş, Jeo Yer Bilimleri Mühendisleri Grup başkanı Hayrani Şahin, Mimarlar Komisyonu Grup Başkanı Turgay Yalçın,Çevre Müh.Grup Başkanı Mikail Kömürcü,Ziraat-Gıda Grup Başkan Yardımcısı Zafer Uçar, Makine-Endüstri Grup Başkanı Selim Kadakal, İcra Kurulu üyelerinden Rıza Kesler ve Timur Şahin ile birlikte komisyon başkan yardımcıları ve yürütme kurulu üyeleri katıldılar.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.