GÜMÜP, Zeytinburnu’nda Buluştu

GÜMÜP, Zeytinburnu’nda Buluştu
Yayınlama: 08.08.2012
Düzenleme: 13.02.2024 21:04
1
A+
A-

 

Üyelerin ailece katıldığı iftarın program açılışını GÜMÜP Genel Sekreteri Serkan Kaya yaptı. Programa GÜMÜP Başkanı Yüksel Hamzaoğlu, Bağcılar Belediye Başkan Yardımcısı Şahin Köse, Gümüşhane Torulspor Kulüp Başkanı İhsan Uçar, GÜMÜP Kurucu Başkanı Yüksel Yalçın, İBB Hafriyat Sahası Müdürü Fatih Karaca, Yakuplu Gümüşhaneliler Dernek Başkanı Fahrettin Akan ve bir çok GÜMÜP üyesi katıldı.

GÜMÜP Başkanı Yüksel Hamzaoğlu konuşmasında; “Değerli Arkadaşlar,
Bu mübarek aylarda tekrar bir araya gelmenin hazzını ve huzurunu yaşıyoruz. Cenabı Hak tekrarını hepimize ve tüm inananlara nasip eylesin.
..
Arkadaşlarım,
Evveliyatla geçtiğimiz günlerde ahirete intikal eden şehitlerimiz oldu. Hepimizi derinden üzen bu hadise için kendilerine rahmet aile üyelerine ve milletimize başsağlığı diliyoruz.
İçinde bulunduğumuz dünya üzerimize oynanan oyunlarla bizi adeta sınav ediyor. Bir yandan ortadoğuda emperyalizmin eliyle kurulmak istenen sözde  yeni bir düzen,  diğer tarafta Müslüman aleminin  kan gözyaşı ve  namus belaları içinde  bir harp var. Bu badirelerin atlatılması için bu necip milletin birlik ve beraberlikten başka şansı yoktur.Fikirler üstü, partiler üstü bu hadisede hepimizin herkesin tek yürek olması zaruridir. Bu millet tarihte hiç karşılaşmadığı müslümanların hatta dinine bakmaksızın diğer milletlerin imdadı olmuştur. Bizim mayamızda vardır, mazlumun yanında olmak. Ama görülüyor ki, Bosnasından Azerbaycana, Afganistan, Irak, Suriye, Libya, Mısır, Uygur Türkleri ve en son  Bangleşdeki Arakadandaki müslümanlar dünyanın gözü önünde katlediliyor. Bu insnalar dünyada vakti ile lider bir ülke bilirdiler, osmanlıya ya sığınırlar ya da yardım isterdiler. Biz o ihtişamlı gücümüzü kaybedince dünyada müslümanlarda başsız kalmıştır. Ve şimdi, Çinliler oruç tutan uygurları kesiyor, Arakadan müslümanlar yakılıyor ama dünyanın kılı kıpırdamıyor. Sosyal paylaşım istelerinde bir paylaşım, iki tıklama 3 beğen işi çözüyor nasılsa…yaşantısı ile, idealleri ile, birlik ve beraberliği ile her şeyi ile her yönü ile sslımıza dönmek zorundayız arkadaşlar.
Cenabı Allah, vatanımızı, bayrağımızı ezanımıza halel getirmesin.
..
Değerli Meslekdaşlarım,
Bütün bu badirelerin altında endüstriyel ve teknolojik gelişimini tamamlayamamış bir ülke olduğumuzu unutmamanızı salık veririm. Ne yapıyorsak en mükemmelini yapmalıyız, Eğitiminden sağlığına, mühendisliğinden hukukuna her alanda gücümüzü artıracak dinamikleri en iyi şekilde kullanmamız lazım. Bunun için başta genç kardeşlerimiz olmak üzere eğitim sistemimizi pratik ve teoriden başlamak üzere daha da mükemmelleştirmek gerekir. Gelişmiş ülkelerdeki teknolojik gelişmeleri takip etmeli, benzer uygulamaların geliştiricisi ve uygulayanı olmalıyız.Bizlerde bunları sağlayacak enerji ve dinamizm var.
..
GÜMÜP olarak başta icra kurulundaki arkadaşlarım olmak üzere ABANT PLATFORMU programımızdan itibaren bir rehavete tanık oluyoruz.Bunu bir özeleştiri olarak alabilirisiniz. Bu ataleti  şiddetle üzerimizden atmaz ise az önce söylediklerimize kendimiz yeniliriz. Bu kadar mühendisi bünyesinde bulunduran bir STK olarak ortaya daha farkedilebilir ve katma değeri yüksek faaliyetler koyabilmeliyiz. Bu konuda komisyon başkanlarımıza çok iş düştüğünü hatırlatmak istiyorum. Kaldı ki, geçtiğimiz yıl bir yılda neredeyse 3 panel yaptık, bilgilendirme toplantıları v.s.
Arkadaşlar, samimiyetine son derece güvendiğim siz birbirinden değerli kardeşlerimizle birlikte arzuladığımız değerleri üretemez isek, birlikte üzülürüz.Sizlerden haslaten ricam, komisyon başkanlarımın kendi mensupları ile bir araya gelerek yılda en azından gruplarını harekete geçirmelidirler. Her komisyon yılda bir panel yada seminer ve  bir kez de sosyal ilişkilerin pekişmesi adına yemekli bir programla bir araya gelmez ise bu lamba söner, bilginiz olsun. Ayrıca koca bir yıl içinde hiçbir faaliyet icra etmeden geçiren bir komisyon başkanım da biraz özeleştiri yapmalı, grubundaki meslekdaşlarımın gerçekten benim başkanlığıma ihtiyacı var mı?  diye düşünmelidir.
Bugün her mühendisliğimiz alanında güncel konularımız var. Su kaynaklarımız azalıyor, dünyanın su sıkıntısı var, SU KAYNAKLARI konulu panel olabilir, enerji konusunda darboğazımız var  Enerji KAYNAKLARIMIZ konulu bir panel yapabiliriz, Gıdalarımızda gitgide organik yapı bozuluyor yaşamımız kimsayasal içerikli gıdalara doğru kaydırılıyor, GIDALARIMIZ VE ÖNÜMÜZDEKİ TEHLİKELER konulu panel yapabilriz, japonyada 560 km sürtünmesiz giden raylı trenler varken biz neden 250 km saat lik üzerinde çalışma yapıyoruz, RAY MÜHENDİSLİĞİNDE TEKNOLOJİK GELİŞİMLER konulu bir panel olabilir, İstanbul başta olmak üzere kalabalık şehirlerde ulaşım tam bir dert, mukavemeti yüksek hafif metallerden iki katlı yol imalatları yeni bir eğilim olabilir YOL MÜHENDİSLİĞİ konusunda panel yapabiliriz….görüldüğü üzere ülkemiz gündeminde hem kendi gelişimimiz alanında hem de ülkemiz adına katma değer sağlayacak konusunun uzmanlarını davet edebilriz.
Bütün bunları dikkate alarak, ramazanı müteakip acilen faaliyet planlaması yapmak üzere bir toplantı talebimi de buradan belirtmek istiyorum.
Arkadaşlarım,
Bizler zeki girişimci insanlarız. Buraları üreten mekanizmalar haline getirelim ki, yeni mezunlar buralara heycan duysunlar.Ekiplerinizi büyütünüz, arkadaşlarımızı gruptaki meslekdaşlarınızı motive ediniz, seviniz sevdiriniz ki, birarada olabilmek heycan versin, haz versin.
Birlikte rahmet ayrılıkta azap vardır, sözünü unutmayınız.
Bütün bu ifadelerim, aynı zamanda sizleri seven bir ağabeyiniz olarak daha mükemmele giden yolumuz için ifade ediyorum.
..
Değerli Arkadaşlarım
Önümüzdeki günlerde Gümüşhanede yapılacak olan festival için de yaz programlarınızı dikkate alarak yaparsanız hayra dönük bir şey yapmış olursunuz.
Beraberliğimizin devamı temennisiyle ile katıldığınız için teşekkür ediyorum.
Allaha emanet olunuz” dedi.

Bağcılar Belediye Başkan Yardımcısı Şahin Köse;” GÜMÜP gerçekden yaptıkları ile memleketimizin gurur duyacağı bir teknik kurumdur. Yaklaşık 6 ay önce yine bu mekanda oda seçimlerine yön veren bir GÜMÜP zamanla ülke gündeminde daimi olacaktır. Bu programı düzenleyenlere tekrar teşekkür eder, herkese hayırlı Ramazanlar dilerim” dedi.

Gümüşhane Torulspor Kulüp Başkanı İhsan Uçar;” GÜMÜP’ün böyle bir organizasyonunda olmakdan büyük haz duydum. Bu kadar çok mühendis hemşerimi bir arada görmek bana ayrı bir gurur verdi. Bu sene ateşden bir gömlek giyerek Gümüşhane adını en iyi yerlere getrimek için bir göreve geldik. Gümüşhane Torulspor bu sene ligde devlerle mücdele edip inşallah şampiyonluğa oynayacaktır. Siz değerli hemşerilerimizi her zaman yanımızda görmek bizi güçlü tutacaktır. Buradan tüm hemşerilerimi 26 Eylül Çarşamba Florya İBB ‘De düzenlenecek olan Gümüşhane Torulspor hemşerileri ile buluşuyor şölenine bekliyorum” dedi.

GÜMÜP Kurucu Başkanı Yüksel Yalçın ; “Bu gün görüyoruzki Ortadoğu’da olaniç savaş,Arakan Müslümanlarına yapılan zulüm, Çin’in Uygurlara uyguladığı zulüm bunları göz önüne aldığımızda güçlü olmayanı eziyorlar sonucu ortaya çıkıyor. Bugün tekn,k ve endüsriyel olarak güçlü olmayanlar muallesef sistemde ezilip yok olmaya doğru yol alıyorlar. Bunun için GÜMÜP gibi organizasyonların sayısı artmalıdır. Teknik tabanlı yapaıların çoğunluğu her zaman üretimi ,üretimde her zaman başarıyı getirir” dedi.

Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.