Artık İngilizce Şarkıları Dinlerken Anlamını Farkedeceksiniz. konusarakogren.com

Türkçe ve İngilizce cümle yapısı olarak birbirinden farklıdır. Türkçe sondan eklemeli bil dil olmaktadır. Bu nedenle iki dili birbiri ile kıyaslamak oldukça zor olacaktır. Dil eğitimlerinde tamamen farklı olan bu dili iyice kavramak adına daha fazla pratik gereklidir. Pratik yapılarak cümle kalıpları anlaşılabilecektir. Bu alanda sadece bir meslek grubunda kariyer yapmak ya da İngilizce konular araştırmak için değil bazı durumlarda karşınızdakine kendini özel hissettirmek için de İngilizce kısa aşk sözleri kullanılabilir. Karşınızdakini etkilemek ya da gönül almak için bu tür ifadelere başvurabilirsiniz. My heart Beats for you- kalbim senin için atıyor ya da I miss you too- seni çok özlüyorum şeklinde cümlecikler aşkınıza onu ne kadar çok sevdiğinizi anlatma konusunda farklı bir yol olabilir.

Pratik İngilizce eğitimde en önemli öğrenme şeklidir. Teorikte anladığınız konunun zihninizde kalıcı bir şekilde yer edinebilmesi için pratik ile konuları pekiştirmelisiniz. Bunlar arasında en çok tavsiye edilen yöntemler arasında İngilizce şarkılar dinlemek bulunuyor. Ancak bazı müzik tutkunları için sadece kulağa hoş gelen melodileri yakalamak yabancı şarkılar dinleme nedenleri arasında yer almaktadır. İngilizce öğrenmeye başladığınızdan itibaren artık filmler, diziler izleyebilir veya kitaplar okuyabilir, şarkılar dinleyebilirsiniz. Bu alanda size en önemli getirisi ise telaffuz alanında kulak aşinalığı oluşturmasıdır. Bu nedenle farklı müzik türlerine ait parçalar dinleyebilir ve tekrar etmeye çalışarak telaffuz alanında dilinizi geliştirebilirsiniz. Bu alanda İngilizce şarkılar dinle 2016 seçenekleri arasındaki hit şarkıları muhtemelen gittiğiniz kafelerde duyuyor ve başka yerde dinlediğinizde de şarkıları artık biliyorsunuz. Melodisine takıldığınız şarkıları telaffuz alanında da kendinizi zorlayarak öğrenirseniz İngilizce eğitiminde katkısı olacaktır.

Dil eğitiminin iki ayağı bulunur. Bu ayakların tam olması ile akıcı konuşma sağlanabilir. Öncelikle gramer alanında alınan kaliteli eğitimlerin yanında sonrasında desteklenen pratik seçenekleri bireylere çok hızlı bir şekilde mesafe aldırabilecektir. Özellikle İngilizce gramer konuları oldukça geniş bir yelpazede işlenmektedir. Temek ingilizce konularının yanında zamanlar başlı başına bir kategori olmakta ve müfredat olarak bakıldığında bazı durumlarda bir eğitim dönemini tamamen kapsayabilmektedir. Konuşarak öğren sistemi içerisinde pratik ile ortak yürütülen teorik, hızlı bir şekilde mesafe kat etmenizi sağlayacaktır. Daha basit bir şekilde gramer konularını öğrenmek istiyorsanız www.konusarakogren.com/blog/ingilizce-gramer/ adresi üzerinde araştırmalar yapabilirsiniz. Modal verbs konularının nasıl genel gramer konularını kapsadığını görünce şaşırabilirsiniz. Eğer bir cümle içerisinde modal verb seçeneklerinden her hangi bir bulunuyorsa asıl fiilin ek alması düşünülemez. Özne ne olursa olsun kural bu şekilde işleyecektir. Bu alanda can, could, may, must gibi yardımcı filler sıralanabilirler. Cümle içerisinde farklı farklı anlamları ifade etmek açısından kullanılabiliyor. Anlamlarını cümle içerisindeki diğer kelimeler belirleyecektir. İngilizce eğitiminde gramer alanında kestirmeden bilgi sahibi olmak için link üzerinde anlatılan konu başlıklarını incelemeniz yararlı olacaktır.

 

?????????????